top of page

Něco málo o mně...
O mně


Jsem tanečnice a učitelka s více než 15 let tréninků a praxe pod vedením zahraničních Master teachers /taneční dílny a performance se Sashar Zarif, Rena Milgrom, Gulsara Bekbaysheva, workshopy Farima Berenji, Miriam Peretz (Berlín), Hannah Romanowsky, Iris Delshad (Izrael) a skvělými ohlasy od Peršanů/ Íránců po celém světě na vysokou autentocitu a znalosti tohoto tance! Tančím na živou hudbu a spolupracuji s hudebníky, znám se s komunitou Íránců a dalších národů v Praze a pohybuji se mezi nimi. Mám vlastní choreografie, které vychází z hlubšího studia a znalostí a ze spolupráce z tanečnicemi a hudebníky z Afghanistánu, Kyrgyzstánu, Íránu, Uzbekistánu... mojí specialitou je dervišské víření - dervish whirling

Které země jsem navštívila?

Írán, Turecko, Izrael, Španělsko, Maroko, Egypt, ráda cestuji do orientálních zemí a sbírám autentické kostýmy. Mluvím anglicky, francouzsky, částečně už rozumím a mluvím i persky. Jsem studentkou Íránistiky na Karlově Univerzitě.

Kterých vystoupení a spoluprácí si nejvíce vážím?

Autentická a velvyslancem oceněná vystoupení pro Pákistánské velvyslanectví, na festivalu pro tureckého velvyslance, v rámci Íránského filmového festivalu na Perském večeru. Setkat se se mnou můžete také na různých vystoupeních v orientálních restauracích na soukromých oslavách komunit a etnofestivalech, kde tančím sólově, se spolutanečnicemi nebo studentkami pod hlavičkou skupiny Šírín Dance skupiny perského tance od roku 2016, kterou prošlo mnoho různých tanečnic, které jsem vytvářela i kostýmový design a vyráběla části kostýmů a sháněla přímo za zemí Střední Asie či osobně dovezla materiály z Íránu.

Vedla jsem několik tanečních skupin a za více než 15 let mými kurzy tribalu a persie prošlo přes 60 pokročilejších tanečnic z celé taneční scény orientálních tanců, kterým jsem pomohla se posunout ve svém tanci.


“Naučíte se a dozvíte se více o kultuře a samotném tanci.”

Comments


bottom of page